Outdoor Ayakkabı Modelleri

Günümüzde insanlar ayakkabı tercihlerinde fazlasıyla rahatlığı ön plana almış durumdalar. Genellikle spor ayakkabı modellerinin tercih edilme sebebi de bu oluyor. Spor ayakkabı modelleri içerisinde ayrı bir yerde duran outdoor ayakkabı modelleri hem rahatlık hem dayanıklılık hem de performans açısından diğer spor ayakkabı modellerine göre farklılık gösteriyor.

Outdoor Ayakkabı seçimi

Outdoor sporu doğası gereği zor şartlarda yapılır. Engebeli araziler, Dağ tırmanışları, Patika koşuları ve çamurlu arazilerdeki yürüyüşler outdoor sporunun içerisindeki alt kırılımlardır. Bu etkinliklerdeki sizi destekleyecek en önemli ekipman outdoor ayakkabıdır.

Outdoor ayakkabı modelleri aynı zamanda bu alt dallara göre de değişiklik göstermektedir. Patika koşuları için ayrı modeller varken dağ tırmanışları için ayrı modeller bulunmaktadır. Tercihiniz yapacağınız etkinliğe göre değişiklik göstermelidir. Seçiminiz yapacağınız etkinlikle aynı doğrultuda olmazsa konforlu bir aktivite geçirmeyeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Outdoor Ayakkabı modelleri Özellikleri

Outdoor ayakkabı modellerini 3 ana özellik etrafında toplayabiliriz. Dayanıklılık, Konfor, Performans. Bu üç ana başlığın aktivitelere göre ağırlıkları değişiklik gösterecektir. Bir dağ tırmanışında ayakkabınız daha fazla dayanıklı ve konforlu olması gerekmektedir. Bir patika koşusu yapacaksanız performans açısından üst seviyede olması gerekmektedir.

Bu 3 ana özelliğin dışında markadan markaya veya modelden modele değişen onlarca özelliği bulunmaktadır. Su geçirmezlik, Yastıklama, ayağı kavrama gibi birçok teknik özellik outdoor ayakkabılarda bulunmaktadır. Seçiminizi yaparken bunları da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Moda ve Outdoor Ayakkabı

Evet bugün için artık bu iki zıt kavram fazlasıyla birbirine yaklaştı. Eskiden outdoor ayakkabı denilince soğuk ve çoğunlukla koyu renklerden oluşurdu. Bu nedenle ne kadar rahat veya dayanıklı olsalarda tercih edilmezlerdi. Ama artık o kadar renkli ve tarz ayakkabı modelleri yapıldı ki insanlar sporu yapmasalarda gündelik yaşamlarında fazlasıyla bu ürünleri tercih etmeye başladılar. Hatta son dönemlerde aldıkları ürünü spor için kullananlardan daha fazlası gündelik yaşamlarında kullanmaya başladı.

Sonuç olarak günümüzde outdoor ayakkabılar artık fazlasıyla popüler hale geldi ve çok fazla aranır oldu. Dünyaca ünlü birçok markanın ürünlerini artık her yerde görebiliyoruz. Sizde kendinize uygun olan modelleri aradığınız özellikler ışığında rahatlıkla seçebilirsiniz.

Geniş outdoor ayakkabı koleksiyonunu indirimli fiyatlardan incelemek için buraya uğrayabilirsiniz. Salomon, Merrell ve Jack Wolfskin markalarının en geniş koleksiyonu burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir